שיטת ייצור רציפה - Continua

שיטת הייצור החדשנית ביותר של אריחי פורצלן נקראת CONTINUA והיא רשומה כפטנט של חברת Sacmi האיטלקית המתמחה, בין השאר, בייצור קווי ייצור לתעשיית הקרמיקה.
בניגוד לשיטת הכבישה המסורתית, שיטת Continua משלבת ייצור בעל יעילות  גבוהה עם גמישות יוצאת דופן: היא עושה זאת בזכות טכנולוגיה המאפשרת שילוב מעולה של עיצוב וגודל המעניק ליצרן שפע של אפשרויות להתאמה אישית לצרכי הלקוח.

שיטת Continua מבוססת על מערכת ייצור חדשנית וקומפקטית של דחיסת אבקה לאורך תהליך ייצור בו האריח נכבש כבישה ראשונית ועובר תהליך ייצור רציף על פני מסוע ארוך. בתהליך זה מותז תרסיס אבקה יבשה הכולל את האפקטים הרצויים של המראה הסופי. תהליך זה מביא לתוצאות ייחודיות של אריחי Full Body. תהליך הייצור הינו אקראי ומתקבלים בו אריחים ייחודיים בעלי מראה טבעי.
יתר על כן, שיפורים במערכות הדפוס המסורתי מאיצים את הייצור, מגבירים את גמישות הקו, ובכך מאפשרים ייצור של לוחות גדולים אותם ניתן לחתוך לכל גודל נדרש.

בשלב זה של תהליך הייצור, האריחים עוברים לכבישה סופית כדי לקבל את האריח הרצוי.

המידות הקלאסיות של האריחים בשיטת Continua הינן 120x120 וכן הנגזרות ממידה זה (60x60, 60x120 וכד'). כתוצאה מכך, ניתן להשיג אריחים בגדלים שונים באותה סדרת ייצור מה שאיננו אפשרי בשיטות הקונבנציונליות (כבישה ושיחול) מכיוון שכל גודל של אריח נכבש בנפרד ועובר תהליך שריפה נפרד.

יש לציין כי שיטות מתקדמות של ייצור (כגון של חברת Breton) מאפשרות ייצור מגה אריחים בגודל של 150x336 (שטח פנים של 5.05 מ"ר ללוח בודד). לוחות אלה, בגלל גודלם העצום, מיוצרים בעובי שאיננו נמוך מ – 12 מ"מ כדי למנוע "קריסה" של החומר.

לקביעת פגישה עם מומחה ללא התחייבות