אריחים עבים

תחום ריצופי החוץ הינו תחום רחב ומגוון המהווה חלק משמעותי בפיתוח הסביבתי הן בפרויקטים (מסחריים וציבוריים) והן לשימושים פרטיים.
פרויקטים מסחריים: מרכזי קניות, אולמי אירועים, בנקים, בתי מלון ועוד.
פרויקטים ציבוריים: בתי ספר, בתי כנסת, מרכזים קהילתיים ועוד.
שימושים פרטיים: גינות, בריכות, חצרות.
 
ההתפתחות המהירה של אריחי הפורצלן (אריחי Full Body) הביאה להרחבה ניכרת של הפתרונות המוצעים לשימושי חוץ. בעוד שבעבר עיקר הפתרונות היה לשימושים פרטיים, הרי שבשנים האחרונות, עם הרצון לגוון את הפתרונות לאריחי חוץ, התרחב היצע הפתרונות בתחום זה לפרויקטים מסחריים וציבוריים. החידוש האחרון הינו אריחים בעובי 20 מ"מ ו-30 מ"מ.

 

הרחבת ההיצע של אריחי פורצלן לריצופי חוץ נובעת מהסיבות הבאות:

א. אכזבה גדולה מפתרונות קיימים (בטון, אבנים משתלבות, אבן) לאור קשיי ניקיון (לעיתים ללא אפשרות לניקיון כלל) ובעיות תחזוקה.
ב. מגוון הפתרונות של אריחי הריצוף בפורצלן הלך והתרחב עם התפתחות טכנולוגיות חדשות והביקוש העולה בקרב האדריכלים לשימוש בפורצלן לפתרונות חוץ הכוללים:
    * אריחים בגדלים מיוחדים (75x75, 90x90, 60x120)
    * אריחים בעלי עובי מיוחד (12 מ"מ, 20 מ"מ) ונתוני חוזק השבירה והכפיפה של האריחים מרשימים במיוחד אשר נותנים מענה לכל סוג עומס אפשריים (באריחי 20 מ"מ - כוח שבירה גדול מ-8,000N)
    * אריחים ברמות תקציב שונות
ג. מגוון רחב ביותר של סגנונות, גוונים וגימורים לרבות ייצור בשיטה הדיגיטלית (Digital) שמשמעותו שכל אריח נבדל ממשנהו, בדיוק כפי שניתן לראות  באבן טבעית.
ד. ניקוי ותחזוקה - לאריחים המוצעים כפתרונות לריצוף חוץ יש מערכת הגנה מיוחדת המיושמת על פני האריח והיא נועדה למנוע ספיחה של לכלוך וזיהומים שונים אל פני האריח. רמת הספיגות של האריחים המוצעים נמוכה מאוד (0.05%) מה שמבטיח הגנה מפני חדירה של זיהום לאריחים אלה.
ה. התנגדות להחלקה - אריחי הפורצלן עומדים בכל הדרישות הישראליות והעולמית לנושא ההתנגדות להחלקה שהינו בעל חשיבות עצומה בעיקר באזורים פתוחים החשופים לרטיבות וזיהומים מסוגים שונים (מים, שמנים, מיצים). רמות ההתנגדות להחלקה המוצעות הן: R-11 ,C.

הילרון מציעה מספר רב של פתרונות ייחודיים של אריחים המיועדים לשימוש חיצוני. התייחסותנו הינה לאריחים בעלי מאפיינים מיוחדים של מידה ועובי:

לדוגמה, סדרת אריחי החוץ AExtra 20 של חברת Caesar ראו קטלוג להלן.

AExtra 20

דוגמה נוספת הינה סדרת האריחים TH2 של חברת Energie Ker להלן.

 

שיטות יישום לאזורי ריצוף חיצוניים שונים
תשתית חצץ מתאים לגגות ושטחים חיצוניים לא מקורים 

 
השכבות מתשתית הבטון, מדה עם שיפועים, מחסום אדים, בידוד, יריעת איטום, יריעת ניקוז, חצץ ואריחים.

תשתית חצץ למרפסות

השכבות מתשתית הבטון, מדה עם שיפועים, יריעת איטום, יריעת ניקוז, חצץ ואריחים.

מסלולי הליכה
השכבות: תשתית, מדה עם שיפעים, יריעת איטום, יריעת ניקוז חצץ ואריחים.


ריצוף גן

היישום בגינות חיצוניות הוא ישירות על האדמה שכבת חצץ והאריחים.

לקביעת פגישה עם מומחה ללא התחייבות