הייעודים העיקריים

אריחים מזוגגים
אריחים מזוגגים נותנים מענה הן לריצוף והן לחיפוי.
 

א. אריחים לריצוף

אריחים מזוגגים לריצוף צריכים לעמוד בתנאי פעילות קשים המתבטאים בתנועה הן של בני אדם והן של מתקנים שונים (עגלות, רהיטים וכד'). לפיכך אריחים אלה נדרשים להיות בעלי פרמטרים אשר יאפשרו שימוש נכון ומיטבי ובעיקר:
עמידות בשחיקה (Abrasion Level)
כח בשבירה (Breaking Strength)
חוזק כפיפה (Modulus of Rupture)
ספיגות (Absorption Level)

ניתן לרצף באריחים מכל אחד משלושת הסוגים של אריחים מזוגגים: קרמיקה, פורצלן מזוגג ופורצלן צבוע.

ישנם מקרים בהם ניתן לרצף אזורים מסוימים בכל אחד מסוגי החומרים ומקרים בהם נדרש לרצף אזור עם אריחים בעלי תכונות מיוחדות. ריצוף באריחי קרמיקה מיועד בעיקרו לשימושים ביתיים. ריצוף באריחי פורצלן מיועד הן לשימושים ביתיים והן לשימושים מסחריים (לרוב פורצלן מסוג Color Body) לאור נתונים טכניים העדיפים על קרמיקה (ספיגות, חוזק שבירה, שחיקה).


ב. אריחים לחיפוי

אריחים מזוגגים משמשים גם לחיפוי. לרוב משתמשים באריחי קרמיקה לחיפוי ופחות באריחי פורצלן. עניין זה נובע מסיבות שונות ובעיקרן אסתטיות וכלכליות – ניתן לייצר מגוון רחב יותר ובעלויות נמוכות יותר של אריחי קרמיקה לקיר בהשוואה לאריחי פורצלן.
בנוסף, יש לציין כי אריחי פורצלן הם בעלי ספיגות נמוכה (X<0.5%) לעומת אריחי קרמיקה לקיר שהם בעלי ספיגות גבוהה יותר (לרובX>6%). רמת הספיגות הגבוהה יותר של אריחי קרמיקה מאפשרת הן הצמדה טובה יותר לקיר והן גמישות תנועה לאור תזוזות הבניין והקיר (כל זאת בתנאי שמשתמשים בחומרי הדבקה בעלי כושר אלסטיות מתאים). אריחי קרמיקה לחיפוי אינם נדרשים לעמוד בתנאי עומס ולחץ בניגוד לאריחי הריצוף. מרכיבים כגון: שחיקה, חוזק, כפיפה וכח שבירה אינם משמעותיים; הפרמטר המרכזי בחשיבותו הינו רמת הספיגות (Absorption level). לפיכך, עיקר המאמצים מושקעים בעיצוב האריחים תוך הקפדה על מספר מצומצם של מאפיינים טכניים.

 

אריחי פורצלן לא מזוגגים

אריחי פורצלן לא מזוגגים מיועדים בעיקרם לריצוף. אריחים אלה צריכים לעמוד בתנאי פעילות קשים מאוד ומיועדים לאזורים בעלי תנועה כבדה אם של בני אדם ואם של מתקנים תעשייתיים ואחרים (משאיות, מלגזות, מתקנים כבדים, עגלות וכד'). אריחים לא מזוגגים הינם בעלי מאפיינים המתאימים לייעודם. קיימים הבדלים נוספים שיובהרו בהמשך.


הפרמטרים העיקריים המאפיינים את אריחי הפורצלן הלא מזוגגים כמתאימים לייעודם:
עמידות בשחיקה (Deep Abrasion)
ספיגות (Absorption Level)
חוזק בשבירה (Breaking Strength)
כח הכפיפה (Modulus of Rupture)

אריחי פורצלן לא מזוגגים קיימים במגוון רחב  ומספקים מענה לשימושים תעשייתיים, מרכזים מסחריים, בתי מלון, שימושים ציבוריים (בתי חולים, בתי ספר), חנויות, משרדים ועוד. 

לקביעת פגישה עם מומחה ללא התחייבות